Tyle zarabia najlepszy polski szachista. Kwota robi wrażenie

Tyle zarabia najlepszy polski szachista. Kwota robi wrażenie
Screen/KanałSportowy
Jan-Krzysztof Duda jest obecnie najlepszym szachistą w Polsce. Przy okazji trwającego turnieju został on zapytany o zarobki. 26-latek zdradził, na jakie kwoty można liczyć w szachach.
W środę rozpoczął się turniej Superbet Rapid & Blitz Poland 2024. Do rywalizacji już standardowo przystąpili najlepsi szachiści na świecie, w tym Jan-Krzysztof Duda i Magnus Carlsen. Do zgarnięcia w ramach trwającego wydarzenia jest duża pula nagród o łącznej wartości aż 175 tys. dolarów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Przy okazji trwających zawodów Duda udzielił kilku odpowiedzi na pytania. Polski arcymistrz zabrał głos m.in. na temat zarobków. 26-latek zdradził, jaką gażę można otrzymać za triumf w turnieju.
W krótkiej rozmowie z TVP Sport najlepszy polski szachista powiedział, że największe pieniądze zgarnął on za zwycięstwo w Pucharze Świata. Na konto 26-latka trafiło wówczas około 110 tys. dolarów.
Jak zaznaczył Polak, zawodnicy ze światowej czołówki mogą liczyć na zarobki, które gwarantują im wygodne życie. Wśród nich jest też Duda. W oficjalnym rankingu FIDE zajmuje on 17. miejsce.
Z informacji podanej przez serwis chess.com wynika, że w 2022 roku na konto Dudy wpłynęło blisko 300 tys. dolarów. W przeliczeniu na polską walutę daje to około 1,3 mln złotych.
Jan-Krzysztof Duda zaczął rywalizować na najważniejszych turniejach świata od 2013 roku. Już w wieku 15 lat sięgnął on po status arcymistrza. Od dłuższego czasu Polak utrzymuje się w czołówce.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 09 May · 13:46
Źródło: TVP Sport

Przeczytaj również