Wow! Fajdek odpalił rakietę. Tak daleko nie rzucał od 2022 roku

Paweł Fajdek wygrał rozgrywane w Zagrzebiu zawody w rzucie młotem. Polak zanotował 81.89 m, co jest jego najlepszym wynikiem od czterech lat. Na 10. miejscu skończył z kolei Wojciech Nowicki.
Na obiekcie w Zagrzebiu odbyła się kolejna edycja zawodów lekkoatletycznych, w których nie zabrakło Polaków. Wśród uczestników konkursu rzutu młotem znaleźli się Wojciech Nowicki oraz Paweł Fajdek.
Początek rywalizacji nie należał do najlepszych z perspektywy biało-czerwonych. Po pierwszych czterech seriach Nowicki był ostatni. Jego rodak musiał się natomiast zadowolić dopiero piątym miejscem.
Wszystko zmieniło się w piątym rzucie. Fajdek posłał swój młot na odległość 81.89 m i przeskoczył Mychajło Kochana (81,42) oraz Yanna Chaussinanda (80.92). Z racji tego, że ostatnia seria nie przyniosła zmian w czołówce, Polak sięgnął po triumf na zawodach w Zagrzebiu.
Dla 37-latka był to jednocześnie najdalszy rzut od 2022 roku, kiedy to zanotował 81.98 m na mistrzostwach świata w Oregonie. Polak sięgnął wówczas po złoty medal. Po dzisiejszych zmaganiach w Chorwacji nie krył zaś zadowolenia ze swojej dyspozycji przed mistrzostwami Europy.
- To były moje drugie zawody w tym sezonie i jestem naprawdę zadowolony z wyniku, każdy rzut na ponad 80 metrów to dobry rezultat. Ten wynik dużo dla mnie znaczy, w ubiegłym roku tak daleko nie rzucałem. Włożyłem w ten rzut 110 proc. Czuję się dziś naprawdę dobrze, pogoda jest niesamowita, bardzo gorąco, ale dla mojego starego ciała to coś dobrego, ponieważ moje mięśnie są bardziej rozluźnione w wysokiej temperaturze - powiedział Fajdek, cytowany przez profil Nedops na X.
W najbliższym czasie Fajdek będzie kontynuował przygotowania do mistrzostw Europy w Birmingham. Te potrwają od 10 do 16 sierpnia.