Wspaniały wyczyn 12-latki. Straciła obie nogi, skradła serca kibiców [WIDEO]

Wspaniały wyczyn 12-latki. Straciła obie nogi, skradła serca kibiców [WIDEO]
Screen/Twitter
W poniedziałek odbyła się 128. edycja Maratonu Bostońskiego. Udział w tym wydarzeniu wzięła Yana Stepanenko. 12-latka, która straciła obie nogi, przebiegła dystans pięciu kilometrów.
15 kwietnia organizowany był słynny maraton w Bostonie. Na starcie pojawiło się wielu znanych biegaczy. Do rywalizacji przystąpiła także 12-letnia Yana Stepanenko.
Dalsza część tekstu pod wideo
Podczas trwającej wojny na Ukrainie dziewczynka straciła obie nogi. Kilka miesięcy temu padła ona ofiarą rosyjskiego ataku rakietowego na stację kolejową w Kramatorsku. Mimo trudności wzięła ona udział w Maratonie Bostońskim. Jej obecność była związana z niezwykłą inicjatywą.
Stepanenko stawiła się na trasie w specjalnych protezach. Zgodnie z założeniami nie przebiegła ona całego dystansu, lecz pokonała pięć kilometrów. Jak donosi Reuters, zrobiła to w szczytnym celu.
Udział młodej Ukrainki w maratonie na ulicach Bostonu ma pomóc w zebraniu pieniędzy na protezę dla swojego rodaka, Oleksandra Riasnego. Żołnierz ten stracił nogę podczas wojny na Ukrainie.
Przygotowania 12-letniej dziewczynki nie poszły na marne. Wyczyn Stepanenko bardzo szybko obiegł media społecznościowe. Internauci są pod wrażeniem występu młodej biegaczki.
Ze zwycięstwa w 128. edycji Maratonu Bostońskiego cieszyli się Etiopczyk, Sisay Lemma, oraz Kenijka, Hellen Obiri.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 16 Apr · 09:16
Źródło: Twitter

Przeczytaj również