Zespół Roberta Kubicy kazał mu zająć niższe miejsce. Ujawniono zapis z Grand Prix Włoch [WIDEO]

Robert Kubica zajął 14. miejsce w Grand Prix Włoch. Okazuje się, że Polak mógł uplasować się na wyższej lokacie, jednak polecono mu, aby oddał pozycję.
Wyścig na torze Monza był drugim w tym sezonie, w którym uczestniczył 36-latek. Nasz kierowca zajął miejsce Kimiego Raikkonena, który zmaga się z koronawirusem.
Tydzień temu podczas GP Holandii Kubica dojechał na metę jako piętnasty. Dziś poprawił ten wynik.
Polski kierowca startował z 18. miejsca. Do mety nie dojechali jednak Pierre Gasly, Yuki Tsunoda, Nikita Mazepin Max Verstappen oraz Lewis Hamilton.
Na trzy okrążenia przed końcem Kubica zajmował 13. lokatę. Wtedy usłyszał od swojego zespołu, że ma zamienić się miejscami z Antonio Giovinazzim, który jechał kilkadziesiąt metrów za nim.
Polecenie teamu Alfa Romeo Racing Orlen zostało spełnione, chociaż trudno określić, dlaczego zostało ono wydane. Giovinazzi nie miał szans, aby powalczyć o punkty.
Adam Kłos12 Sep 2021 · 18:23
Źródło: Twitter