Inter kompletnie zawiódł, stracił punkty z outsiderem Serie A. Lukaku i Barella kłócili się na boisku [WIDEO]

Inter Mediolan ma coraz większą stratę do Napoli w tabeli włoskiej Serie A. Poniedziałkowy wieczór okazał się sporym rozczarowaniem dla "Nerazzurrich", którzy bezbramkowo zremisowali z Sampdorią Genua.
Niewiele brakowało, aby podopieczni Simone Inzaghiego już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku wyszli na prowadzenie. Dobrą sytuację miał wówczas Romelu Lukaku, ale strzał Belga dobrze obronił Audero.
Mediolańczycy mieli sporą przewagę, lecz nie potrafili udokumentować tego zdobyciem gola. W kolejnych minutach skuteczności brakowało między innymi Darmianowi, Lautaro Martinezowi oraz Lukaku.
Po ponad dwóch kwadransach rywalizacji po raz pierwszy zrobiło się groźnie pod bramką Sampdorii. Lammers uderzał piętą, lecz Onana był na posterunku. Inter mocno się męczył. Wymowna była zwłaszcza boiskowa kłótnia Lukaku z Nicolo Barellą.
W drugiej części spotkania szkoleniowiec "Nerazzurrich" dokonał kilku zmian, ale nie przyniosły one większego efektu. Sampdoria mogła nawet wyjść na prowadzenie, strzał głową Amione był jednak niecelny.
Audero przez długi czas nie miał zbyt wiele pracy. Bramkarz gospodarzy musiał wykazać się dopiero w 78. minucie. Dobrze poradził sobie jednak ze strzałem Calhanoglu. Kolejna próba Turka była natomiast niecelna. Mediolańczycy próbowali atakować, lecz wynik nie uległ już zmianie. W doliczonym czasie gry Audero obronił jeszcze strzał Acerbiego.
Po remisie 0:0 Inter pozostaje na drugim miejscu w tabeli Serie A, lecz do liderującego Napoli traci już piętnaście punktów. Sampdoria jest przedostatnia - wciąż wygrała tylko dwa mecze w całym sezonie.
Maciej Pietrasik13 Feb 2023 · 22:43