Deklasacja w derbach Mediolanu, trzy gole FC Interu! Popis duetu Martinez-Lukaku [WIDEO]

Deklasacja w derbach Mediolanu, trzy gole Interu! Popis duetu Martinez-Lukaku [WIDEO]
Fabrizio Carabelli / PressFocus
Inter udowodnił wyższość w derbach Mediolanu. Podopieczni Antonio Conte wygrali 3:0, a bohaterem meczu został Lautaro Martinez.
Inter z przytupem rozpoczął spotkanie. Już w 5. minucie "Nerazzurri" objęli prowadzenie dzięki niesamowitej akcji duetu Romelu Lukaku-Lautaro Martinez. Belg odnalazł partnera precyzyjną wrzutką, a ten bez problemu pokonał strzałem z bliskiej odległości bezradnego golkipera Milanu.
Milan starał się za wszelką cenę doprowadzić do remisu, ale z doskonale prezentował się dziś Samir Handanović. Bramkarz Interu pewnie bronił strzały Zlatana Ibrahimovicia i Ante Rebicia.
W drugiej połowie "Nerazzurri" wyprowadzili drugi zabójczy cios. W 57. minucie seria krótkich podań pozwoliła piłkarzom Interu wejść w pole karne rywali, a tam Ivan Perisić obsłużył podaniem Lautaro Martineza. Argentyńczyk znów się nie pomylił, podwyższając prowadzenie.
Milan nie zdążył się otrząsnąć, bowiem już niespełna 10 minut później na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku. Belg przedarł się przez defensywę rywali i płaskim strzałem lewą nogą pokonał Donnarummę. Dzięki temu trafieniu napastnik wyprzedził Cristiano Ronaldo w klasyfikacji strzelców Serie A w tym sezonie.
Chociaż w końcówce Hakan Calhanoglu oraz Zlatan próbowali zaskoczyć Handanovicia, wynik już nie uległ zmianie. Inter powiększył przewagę nad drugim w tabeli Milanem do czterech punktów.
Adam Kłos21 Feb 2021 · 16:54