Inter Mediolan lepszy od Getafe. Kluczowy gol Romelu Lukaku, Hiszpanie zmarnowali rzut karny [WIDEO]

Screen z TV
Piłkarze Interu Mediolan nie mieli łatwej przeprawy w spotkaniu z Getafe, ale wyeliminowali zespół z Hiszpanii i awansowali do ćwierćfinału Ligi Europy. "Nerazzurri" zwyciężyli 2:0. Gole zdobywali Romelu Lukaku i Christian Eriksen. Rywale zmarnowali natomiast rzut karny.
W przypadku Interu oraz Getafe o przejściu do kolejnej rundy decydowało tylko jedno spotkanie. Pierwszy mecz 1/8 finału nie odbył się ze względu na szalejącą w marcu we Włoszech pandemię koronawirusa. Wszystko rozstrzygnęło się na neutralnym terenie - stadionie Schalke w Gelsenkirchen.
Chociaż po przerwie spowodowanej sytuacją zdrowotną Getafe nie prezentowało się najlepiej, to Hiszpanie postawili Interowi naprawdę trudne warunki, przynajmniej na początku. Już w drugiej minucie na wysokości zadania musiał stanąć Samir Handanović. Golkiper znakomicie wybronił uderzenie Nemanji Maksimovicia.
Na początku drugiego kwadransa gry dobrą okazję miał Jaime Mata. Za długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i w ostatniej chwili zablokował go Nicolo Barella. Później odpowiedział Inter. Dwa mocne strzały oddał Lautaro Martinez, ale za każdym razem na posterunku znajdował się golkiper Getafe.
W 33. minucie David Soria musiał wyciągać piłkę z siatki. Alessandro Bastoni posłał długie podanie do Romelu Lukaku, a Belg świetnie opanował futbolówkę i ze spokojem dał Interowi prowadzenie.
Wynik 1:0 dla "Nerazzurrich" utrzymał się do przerwy. Po niej rezultat mógł podwyższyć D'Ambrosio, lecz jego uderzenie świetnie obronił Soria. Getafe odpowiedziało za sprawą Maty, którego strzał odbił Handanović.
W 76. minucie Hiszpanie mieli rzut karny. Po analizie VAR sędzia wskazał na jedenasty metr, bo ręką zagrał Diego Godin. Jorge Molina posłał jednak piłkę obok słupka. Niewykorzystana okazja szybko zemściła się na drużynie z La Liga.
Najpierw okazji na drugiego gola nie wykorzystał co prawda Lukaku, lecz Getafe w 83. minucie dobił Christian Eriksen. Duńczyk wykończył szybką kontrę "Nerazzurrich", pieczętując ich wygraną. W ćwierćfinale Włosi zagrają z Bayerem Leverkusen lub Rangersami.
Maciej Pietrasik05 Aug 2020 · 22:55