Inter Mediolan wicemistrzem Włoch. "Nerazzurri" pewnie pokonali Atalantę Bergamo, wygrał też AC Milan [WIDEO]

Screen z TV
Piłkarze Interu Mediolan zakończyli sezon 2019/2020 jako wicemistrzowie Włoch. Na koniec pokonali 2:0 Atalantę Bergamo. Drużyna Gian Piero Gasperiniego także utrzymała się na podium, bo swój mecz przegrało Lazio.
Starcie Atalanty z Interem Mediolan było jednocześnie spotkaniem o wicemistrzostwo Włoch. Oba kluby zapewniłyby sobie drugie miejsce w przypadku zwycięstwa. Remis otwierał szanse przed Lazio.
"Nerazzurri" wyjątkowo szybko wyszli na prowadzenie. Już w 50. sekundzie w pole karne dośrodkował Ashley Young, a Danilo D'Ambrosio z bliska pokonał Pierluigiego Golliniego.
Nie był to zresztą koniec złych wiadomości dla golkipera Atalanty. Doznał bowiem poważnej kontuzji i musiał opuścić boisko. Pod dużym znakiem zapytania stoi jego występ przeciwko PSG w Lidze Mistrzów.
W 20. minucie było już 2:0. Bardzo ładną indywidualną akcją popisał się Young. Dostał piłkę na lewej stronie, zszedł z nią do środka i przymierzył sprzed pola karnego.
Inter dowiózł dwubramkowe prowadzenie do samego końca. Drużyna Antonio Conte kończy więc rozgrywki Serie A na drugim miejscu. Atalanta także znalazła się na podium, co jest niewątpliwie dużym sukcesem piłkarzy z Bergamo.
Zwycięskim akcentem ligę kończy również drugi z mediolańskich zespołów. AC Milan wynik otworzył w 11. minucie. Rafael Leao trafił co prawda w słupek, lecz Ragnar Klavan interweniował na tyle niefortunnie, ze skierował piłkę do własnej bramki.
W końcówce pierwszej połowy rzut karny zmarnował Zlatan Ibrahimović. Futbolówka po strzale Szweda wylądowała w rękach Alessio Cragno. Szwed zrehabilitował się w 55. minucie, podwyższając wynik na 2:0.
Ostatecznie "Rossoneri" wygrali trzema bramkami. Rezultat ustalił w 57. minucie Samu Castillejo. W barwach Cagliari cały mecz rozegrał Sebastian Walukiewicz.