Inter wyciągnął pomocną dłoń do Juventusu. "Stara Dama" długo była bezradna, ale uratowała remis [WIDEO]

Screen z Twittera
Inter Mediolan zremisował z Juventusem w ostatnim niedzielnym meczu 9. kolejki Serie A. Mistrzowie Włoch prowadzili po golu Edina Dżeko, ale w końcówce spotkania wyrównał Paulo Dybala.
W początkowej fazie meczu nieco pracy miał Samir Handanović. Bramkarz Interu poradził sobie między innymi ze strzałem Alvaro Moraty. W kolejnych minutach to "Nerazzurri" zaczęli zyskiwać przewagę. Dobrej okazji na gola nie wykorzystał między innymi Milan Skriniar.
W 17. minucie Inter wyszedł na prowadzenie. Bombę zza pola karnego posłał Hakan Calhanoglu. Turek trafił w słupek, ale w polu karnym znalazł się Edin Dżeko - Bośniakowi pozostało tylko umieszczenie piłki w pustej bramce.
Stracony gol nie był jedynym problemem Juventusu, bo ze względu na kontuzję boisko opuścić musiał Federico Bernardeschi. Gra "Starej Damy" w pierwszej połowie pozostawiała wiele do życzenia - Handanović w kolejnych minutach nie miał zbyt wiele pracy.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Niezły rajd przeprowadził Ivan Perisić, co mogło skutkować golem na 2:0. Przy wykończeniu akcji Chorwatowi brakło precyzji i finalnie Szczęsny nie musiał nawet interweniować.
W 65. minucie Massimiliano Allegri wpuścił wreszcie na boisko Paulo Dybalę oraz Federico Chiesę. Dzięki temu poczynania "Starej Damy" uległy ożywieniu, choć goście długo nie potrafili zmusić bramkarza rywali do interwencji.
Przez długi czas wydawało się, że Inter dowiezie korzystny rezultat do samego końca. W 89. minucie do remisu doprowadził Paulo Dybala - Argentyńczyk skorzystał z prezentu i bezsensownego faulu Dumfriesa w polu karnym.
Remis 1:1 z pewnością nie zadowala do końca obu ekip, które mają stratę do Napoli oraz Milanu. Inter zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli, Juventus jest natomiast dopiero szósty.
Maciej Pietrasik24 Oct 2021 · 22:45