Inter wygrał derby z Milanem! Krzysztof Piątek bez okazji do strzelenia gola [WIDEO]

Derby Mediolanu dla Interu! Krzysztof Piątek bez dobrej okazji do strzelenia gola [WIDEO]
Fabrizio Andrea Bertani / shutterstock.com
Derby Mediolanu dla Interu! Po emocjonującym meczu drużyna Luciano Spallettiego wygrała z Milanem 3:2.
Inter, który tym razem grał na San Siro w roli gościa, objął prowadzenie już w 3. minucie. Piłkę do bramki Gianluigiego Donnarummy skierował Matias Vecino.
Przed przerwą Milan grał bardzo przeciętnie. Krzysztof Piątek miał bardzo mało swobody i rzadko pojawiał się przy piłce.
Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak cały mecz. Już pięć minut po wznowieniu na listę strzelców wpisał się Stefan de Vrij. Holenderski stoper zdobył bramkę po dośrodkowaniu Matteo Politano.
Milan tym razem zdołał szybko odpowiedzieć. W 57. minucie piłkę do bramki Interu wbił Tiemoue Bakayoko. Francuz strzałem głową wykończył świetne dośrodkowanie Hakana Calhanoglu.
Gospodarze nie cieszyli się jednak zbyt długo, bo w 66. minucie Samu Castillejo sfaulował w polu karnym szarżującego Politano. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Lautaro Martinez.
Wymiana ciosów trwała jednak w najlepsze. Milan ponownie złapał kontakt już pięć minut później, gdy najbardziej przytomny w zamieszaniu po rzucie rożnym okazał się Mateo Musacchio.
W końcówce na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. Czerwoną kartkę za brutalny faul na Martinezie obejrzał Andrea Conti. Sędzia po obejrzeniu powtórki zweryfikował swoją decyzję i ukarał gracza Milanu jedynie żółtą kartką. Nie spodobało się to Spallettiemu, który protestował tak intensywnie, że został usunięty z ławki rezerwowych.
Milan miał doskonałą okazję do wyrównania już w doliczonym czasie gry, gdy głową z kilku metrów strzelał Castillejo. Instynktowną interwencją popisał się jednak Samir Handanović. W polu karnym Interu wrzało do ostatnich sekund. Świetną okazję miał Patrick Cutrone, ale jego strzał z kilku metrów został zablokowany przez jednego z obrońców gości.
Inter dzięki zwycięstwu wyprzedził lokalnego rywala w ligowej tabeli. Drużyna Spallettiego jest teraz trzecia. Nad czwartym Milanem ma dwa punkty przewagi.
Kamil Kaczmarek17 Mar 2019 · 22:27