Interwencja Kiwiora uratowała Arsenal! Chelsea wreszcie się przełamała [WIDEO]

Jakub Kiwior zagrał od pierwszej minuty w spotkaniu Arsenalu w Pucharze Ligi i to między innymi dzięki jego interwencji "Kanonierzy" wygrali z Brentford. Przełamanie z renomowanym rywalem zaliczyła wreszcie Chelsea.
W Premier League reprezentant Polski do tej pory tylko raz wyszedł w podstawowym składzie. W Pucharze Ligi dostał jednak szansę od Mikela Artety. Arsenal grał na wyjeździe z Brentford.
"Kanonierzy" bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w ósmej minucie do siatki trafił Ryan Nelson. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Eddie Nketiah.
O ile w pierwszej połowie przewaga wicemistrzów Anglii nie ulegała wątpliwości, to po przerwie Brentford mogło odwrócić losy spotkania. Jednym z bohaterów został Kiwior.
W 84. minucie przed idealną szansą na gola stanął Lewis-Potter. Po błędzie Tomiyasu stanął sam przed bramką rywali i wydawało się niemal pewne, że trafi do siatki.
Bramkarz nie miałby szans na skuteczną interwencję, ale z pomocą przyszedł mu reprezentant Polski, wślizgiem ratując swój zespół przed utratą gola.
Gdyby nie zagranie Kiwiora, Arsenal musiałby od nowa walczyć o wygraną. Dzięki Polakowi wygrał natomiast 1:0 i awansował do kolejnej rundy.
Ważne zwycięstwo odniosła także Chelsea. Od początku sezonu drużyna Mauricio Pochettino ograła wcześniej jedynie Luton oraz Wimbledon.
Dzisiaj "The Blues" pokonali dużo trudniejszego przeciwnika. Na Stamford Bridge przyjechali bowiem zawodnicy Brighton, którzy znów świetnie radzą sobie w lidze.
Tym razem musieli jednak uznać wyższość londyńczyków. O wszystkim przesądził gol Nicolasa Jacksona z 51. minuty spotkania.