Jagiellonia wygrała z Cracovią. Ładny gol Romanczuka [WIDEO]

Michal Kosc / Press Focus
Zwycięstwo Jagiellonii na otwarcie 24. kolejki. Zespół z Białegostoku wygrał u siebie z Cracovią 2:1.
Mecz zaczął się dobrze dla gości. Nie minął jeszcze kwadrans, a Cracovia już prowadziła. Do siatki trafił Thiago, który uderzeniem z pola karnego pokonał Dziekońskiego.
Chwilę później mogło być 2:0, ale Rivaldinho trafił piłką w słupek. Niewykorzystana okazja zemściła się na "Pasach" w 26. minucie, gdy strzałem głową do wyrównania doprowadził Bida.
W pierwszej połowie taki ciąg zdarzeń powtórzył się raz jeszcze. Najpierw Dimun kropnął w poprzeczkę, a kilka minut później prowadzenie Jagiellonii dał Romanczuk. Kapitan zespołu z Białegostoku skierował piłkę do siatki w ekwilibrystyczny sposób.
Po przerwie wynik nie uległ zmianie. Piłka znalazła się w bramce raz, ale sędzia z powodu spalonego nie uznał trafienia van Amersfoorta.
Jagiellonia dzięki zwycięstwu przesunęła się na dziewiąte miejsce w tabeli. Cracovia jest czternasta - wciąż grozi jej degradacja.
Marcin Karbowski09 Apr 2021 · 19:55