Jakub Kiwior zadebiutował w Arsenalu! Polak zamieszany w utratę gola [WIDEO]

Spotkanie Arsenalu ze Sportingiem obfitowało w ogromne emocje. Ostatecznie pierwszy mecz w 1/8 finału Ligi Europy zakończył się wynikiem 2:2.
Oficjalny debiut w barwach "Kanonierów" zaliczył dziś Jakub Kiwior. Polak od pierwszej minuty stworzył duet stoperów u boku Williama Saliby.
Już na początku meczu prowadzenie mogli objąć gospodarze z Lizbony. Pedro Goncalves zwiódł Jorginho, oddał mocny strzał, po którym piłka minęła bramkę strzeżoną przez Matta Turnera.
W 22. minucie liderzy Premier League objęli prowadzenie. William Saliba wykorzystał centrę z rzutu rożnego i skierował piłkę do siatki.
W 27. minucie Ołeksander Zinczenko oddał dwa strzały. Najpierw Ukrainiec trafił z rzutu wolnego w mur, a później z dobitką poradził sobie Antonio Adan.
Jeszcze w pierwszej połowie Sporting doprowadził do remisu za sprawą trafienia Goncalo Inacio. W utratę gola zamieszany był Jakub Kiwior, który nie wyskoczył do piłki wrzuconej z rzutu rożnego. Znacznie lepiej powinien zachować się też bramkarz "Kanonierów", który w ogóle nie wyszedł do dośrodkowania.
Na początku drugiej połowy Arsenal mógł odzyskać prowadzenie. Gabriel Martinelli otrzymał dobre podanie od Zinczenki, ale przegrał pojedynek z Adanem.
Drugi cios zadali jednak gospodarze z Lizbony. W 55. minucie do siatki trafił Paulinho. Arsenal zdołał szybko doprowadzić do remisu. Piłkę do własnej bramki skierował Hidemasa Morita. W 71. minucie Kiwior został zmieniony przez Gabriela Magalhaesa.
Zmianie nie uległ za to wynik. Sporting zremisował 2:2 z Arsenalem. Rewanż odbędzie się za tydzień na Emirates.
Adam Kłos09 Mar 2023 · 20:40