Jasna deklaracja Czesława Michniewicza ws. kadrowicza. "Musi zmienić klub. Inaczej nie pojedzie na mundial"

Jasna deklaracja Czesława Michniewicza ws. kadrowicza. "Musi zmienić klub. Inaczej nie pojedzie na mundial"
Mateusz Porzucek PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 17 maj 2022 | 15:25
Ostatnie sezony nie były łatwe dla Krystiana Bielika. Polak dwukrotnie stracił wiele miesięcy z powodu poważnych kontuzji. Teraz wraca do dobrej dyspozycji, ale latem musi zmienić klub. Wątpliwości w tej sprawie nie pozostawił Czesław Michniewicz.
Defensywny pomocnik od 2019 roku reprezentuje barwy Derby County, dokąd trafił z londyńskiego Arsenalu. Gdy tylko był zdrowy, wyróżniał się w zespole "The Rams" i miał pewne miejsce w składzie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tak było również w tym sezonie - odkąd w styczniu wrócił na boisko po zerwaniu więzadeł krzyżowych, niemal w każdym meczu Wayne Rooney korzystał z jego usług. Dobra forma Bielika nie uszła także uwadze Czesława Michniewicza.
24-latek wystąpił w marcu nie tylko w towarzyskim spotkaniu ze Szkocją, ale także przede wszystkim w barażu ze Szwecją. Przebywał na boisku przez pełne 90 minut i był pewnym punktem zespołu.
W klubie Bielik nie miał tylu powodów do radości. Ze względu na problemy finansowe Derby odjęto aż 21 punktów w ligowej tabeli. To przez to zespół spadł z Championship.
Wydaje się niemal przesądzone, że Polak latem zmieni otoczenie. Jasną deklarację w tej sprawie złożył Czesław Michniewicz. Jeśli Bielik zostanie w Derby, zabraknie go na najbliższym mundialu.
- Bielik dostał sygnał, że musi zmienić klub. Z poziomu League One nie pojedzie na mundial - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski podczas spotkania z dziennikarzami.
Źródło: własne