Jasne stanowisko Nicoli Zalewskiego ws. mocnych oskarżeń. Wielka afera we Włoszech [NASZ NEWS]

Jasne stanowisko Nicoli Zalewskiego ws. mocnych oskarżeń. Wielka afera we Włoszech [NASZ NEWS]
Fabrizio Corradetti/Press Focus
Nicola Zalewski w piątek został oskarżony o udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich - we Włoszech dwa dni temu wybuchła wielka afera z udziałem piłkarzy Serie A. Wiadomo już, jak Polak zareagował na poważne zarzuty.
Wcześniej o nielegalne obstawianie meczów oskarżono Nicolo Fagioliego z Juventusu, Nicolo Zaniolo z Aston Villi oraz Sandro Tonaliego z Newcastle. Dwaj ostatni opuścili zgrupowanie reprezentacji Włoch.
Dalsza część tekstu pod wideo
W piątek okazało się, że w gronie zawodników, którym zarzuca się obstawianie meczów, znajduje się także Nicola Zalewski. Więcej na ten temat pisaliśmy wcześniej TUTAJ.
We Włoszech piłkarze mogą uczestniczyć w zakładach bukmacherskich, o ile nie obstawiają swojej dyscypliny sportu. Mowa jednak oczywiście o legalnych operatorach.
W przypadku trwającej afery największym problemem jest fakt, że piłkarze mieli uczestniczyć w nielegalnych zakładach. Wiadomo już, jakie jest stanowisko Zalewskiego.
Według naszych informacji reprezentant Polski stanowczo zaprzecza, jakoby miał brać udział w nielegalnym obstawianiu meczów. Zalewski takie stanowsko przedstawił swoim agentom. 21-latek przebywa obecnie na zgrupowaniu polskiej młodzieżówki. Z zawodnikiem rozmawiał PZPN, któremu piłkarz przedstawił swoje jasne zdanie ws. pojawiających się oskarżeń. Federacja nie zamierza reagować na jak na razie medialne doniesienia. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.
Drużyna prowadzona przez Adama Majewskiego w czwartek zremisowała 2:2 ze Słowacją. 17 października zmierzy się natomiast z Estonią w meczu eliminacji do mistrzostw Europy.

Przeczytaj również