Jastrzębski Węgiel dał popis w Lidze Mistrzów! Polacy o krok od wielkiego finału [WIDEO]

Mateusz Sobczak / pressfocus
Jastrzębski Węgiel bez problemów pokonał Ziraat Bankasi 3:0 (25:13, 25:18, 30:28). Tym samym klub z PlusLigi przybliżył się do finału Ligi Mistrzów.
W walce o siatkarską Ligę Mistrzów pozostały już tylko cztery kluby. O trofeum walczą Jastrzębski Węgiel, Ziraat Bankasi, Lube Civitanova oraz Trentino.
Polski zespół trafił na ekipę z Turcji i w pierwszym meczu bardzo szybko zaczął udowadniać wyższość. Dość powiedzieć, że gospodarze wygrali pierwszego seta 25:13.
W drugiej części Ziraat Bankasi zaprezentował się już nieco lepiej, ale nadal nie mógł myśleć o nawiązaniu równej walki. Jastrzębski Węgiel odskakiwał za każdym razem, gdy tylko rywale zbliżyli się na trzy punkty. Ostatecznie drużyna z PlusLigi wygrała 25:18.
Trzeci set był zdecydowanie najbardziej zażarty, Turcy zdołali przeciągnąć spotkanie. Niemniej Polacy rozprawili się z nimi po emocjonującej końcówce i triumfowali 30:28.
Tym samym Jastrzębski Węgiel jest znacznie bliżej awansu do wielkiego finału. Rewanż z Ziraatem Bankasi zaplanowano na 20 marca.
Hubert Kowalczyk13 Mar · 22:08