Jeremy Sochan zadebiutował w San Antonio Spurs! Pierwszy blok, pierwsza trójka, pierwszy wsad [WIDEO]

Jeremy Sochan ma za sobą debiut w San Antonio Spurs. W przedsezonowym meczu drużyna polskiego koszykarza przegrała z Houston Rockets 96:134.
Sochan trafił do Spurs z dziewiątym numerem tegorocznego draftu. Do tej pory nie miał okazji zagrać w barwach nowego klubu. Ze względu na kwestie związane z koronawirusem nie wystąpił w żadnym ze sparingów podczas ligi letniej.
19-latek w spotkaniu z Rockets pojawił się na boisku na początku drugiej kwarty. Początek miał nieudany - spudłował za trzy, miał też stratę przy okazji szarży pod kosz. Nie odstawał jednak od słabo grającej drużyny. Spurs do przerwy przegrywali 37:62.
Po przerwie Sochan pokazał kilka dobrych akcji. Dobrze reagował w defensywie - w jednej z sytuacji zaliczył efektowny blok.
Na pierwsze punkty Sochan czekał do początku czwartej kwarty. Pod presją rywala trafił wtedy za trzy punkty. Chwilę później znów świetnie zareagował w obronie.
To był dobry fragment gry Polaka. Na kolejne punkty czekał krótko. Tym razem popisał się efektownym wsadem.
W sumie Polak spędził na boisku 17 minut. W tym czasie zdobył 5 punktów, zaliczył cztery zbiórki, jeden przechwyt i dwa bloki.
Spurs kolejny mecz rozegrają w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu. Ich rywalem będzie zespół Orlando Magic. Pierwszy mecz w sezonie regularnym Spurs rozegrają 19 października z Charlotte Hornets.
Marcin Karbowski03 Oct 2022 · 06:57
Źródło: tvpsport.pl, sport.pl, twitter