Joao Felix katem Atletico Madryt! Decydujący gol nowej gwiazdy FC Barcelony [WIDEO]

Joao Felix katem Atletico! Decydujący gol nowej gwiazdy FC Barcelony [WIDEO]
FC Barcelona odniosła zwycięstwo w szlagierze ligi hiszpańskiej. Zespół Xaviego Hernandeza pokonał Atletico Madryt 1:0.
Barcelona mogła idealnie rozpocząć ten mecz. Już w 2. minucie Raphinha zwiódł Mario Hermoso, stanął oko w oko z Janem Oblakiem, ale nie zdołał oddać celnego strzału. Po kilkudziesięciu sekundach Robert Lewandowski został zablokowany.
W 6. minucie Raphinha posłał znakomite dośrodkowanie do "Lewego". Polak fatalnie dołożył głowę do piłki i uderzył bardzo niecelnie.
W 12. minucie Jules Kounde podłączył się do ataku i idealnie dograł do Lewandowskiego, który znów fatalnie przestrzelił. W odpowiedzi Antoine Griezmann, szukał podaniem Alvaro Moraty, ale Andreas Christensen oddalił zagrożenie.
W 23. minucie Lewandowski dobrze przyspieszył akcję, zagrywając do Pedriego. Pomocnik Barcelony źle przyjął sobie piłkę i ta padła łupem Axela Witsela.
Wynik spotkania otworzył Joao Felix. Raphinha wypuścił podaniem Portugalczyka, który podciął futbolówkę nad Janem Oblakiem. Felix strzelił gola drużynie, z której do końca tego sezonu jest wypożyczony do Barcelony.
Atletico chciało szybko odpowiedzieć na to trafienie. Mario Hermoso odnalazł się w polu karnym rywali i uderzył obok słupka. Później kluczową interwencję zaliczył Frenkie de Jong, który zablokował Griezmanna.
W 40. minucie Lewandowski mógł stanąć przed doskonałą okazją na zdobycie bramki. Polak nie zabrał się z piłką, pozwalając Witselowi na skuteczną interwencję.
Następnie Oblak obronił strzał Felixa z bliskiej odległości. W tej sytuacji Hermoso nadepnął Portugalczyka, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. W doliczonym czasie pierwszej połowy Lewandowski główkował nad poprzeczką. Do przerwy "Barca" prowadziła 1:0.
W drugiej połowie Barcelona szukała okazji na kolejne trafienia. W jednej z akcji Pedri mógł oddać strzał, ale niepotrzebnie szukał podaniem De Jonga i piłkę zgarnął Oblak.
W 58. minucie Raphinha huknął w słupek. Po chwili Atletico wyszło z kontratakiem i Griezmann trafił w boczną siatkę. W 61. minucie zakotłowało się pod bramką Peni po dograniu Marcosa Llorente z prawego skrzydła. W tym chaosie nie odnalazł się Alvaro Morata.
W 80. minucie Memphis Depay oddał kapitalny strzał z rzutu wolnego. Jeszcze lepszą interwencją popisał się Inaki Pena, który zbił piłkę na poprzeczkę.
Po chwili sędzia podyktował kolejny rzut wolny dla Atletico. Do piłki podszedł Antoine Griezmann, który trafił w mur.
W 86. minucie Lewandowski przeprowadził solową akcję. Polak nabrał zwodem Mario Hermoso, po czym oddał kolejny niecelny strzał w tym meczu.
W doliczonym czasie gry "Barca" nie wykorzystała okazji na zamknięcie meczu. Lamine Yamal podał do Fermina Lopeza, który przegrał pojedynek z rywalem i stracił piłkę.
W 93. minucie Inaki Pena uratował zwycięstwo swojej drużynie. Bramkarz obronił strzał Angela Correi.
Barcelona dowiozła jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Po zwycięstwie Katalończycy zajmują trzecie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do Realu Madryt i Girony. Atletico jest czwarte.
Adam Kłos03 Dec 2023 · 22:57