Jorginho może odejść z Chelsea. Wróci do Włoch? "Zainteresowanie coraz większe"

Jorginho może odejść z Chelsea. Wróci do Włoch? "Zainteresowanie coraz większe"
Daniel Hambury/Focus Images/MB Media/PressFocus
Autor: Tomasz Bratkowski 03 Sie 2022 | 16:45
Jak informuje portal "90min.com", Jorginho może odejść z Chelsea i wrócić do ligi włoskiej. Pomocnik mógłby zostać wypożyczony do jednego z gigantów Serie A.
Chelsea robi porządki kadrowe. Londyńczycy kupują i sprzedają kolejnych piłkarzy, tylko w ostatnich dniach ściągając młodych, zdolnych zawodników: Carneya Chukwuemekę i Gabriela Sloninę. "The Blues" wyrażają też zainteresowanie Frenkiem de Jongiem z Barcelony.
Dalsza część tekstu pod wideo
Transfery do klubu mają się równać kilku odejściom z klubu. Wśród kandydatów do opuszczenia Stamford Bridge znajduje się Jorginho - donosi angielski serwis "90min.com".
Szanse na rozstanie Chelsea z reprezentantem Włoch wzrosną, jeśli faktycznie uda się zakontraktować de Jonga. Wówczas doświadczony pomocnik może przenieść się do Serie A.
O jego wypożyczeniu coraz mocniej myśli bowiem Juventus. Turyńczycy pożegnali Aarona Ramseya, a zaraz mają to samo zrobić z Arhurem Melo i Adrienem Rabiot. Tym samym w ekipie Maxa Allegriego zrobiłoby się miejsce dla nowego pomocnika, np. właśnie Jorginho.
30-letni mistrz Europy w latach 2014-2018 reprezentował barwy Napoli. Nie wiadomo, jak na jego transfer do Turynu zareagowaliby neapolitańscy kibice.
Gdyby "Juve" chciało definitywnie sprowadzić pomocnika, musiałoby wyłożyć na stół niemałe pieniądze. Portal "Transfermarkt" wycenia go na 40 mln euro.
Źródło: 90min.com

Dyskusja 16