Julian Nagelsmann przegrał pierwszy sparing w Bayernie! Mistrzowie Niemiec grali bez gwiazd

Julian Nagelsmann ma za sobą debiut w roli trenera Bayernu Monachium. Grający w rezerwowym składzie mistrzowie Niemiec przegrali z 1. FC Koeln 2:3.
Nowy trener Bayernu nie może jeszcze korzystać z usług piłkarzy, którzy brali udział w mistrzostwach Europy. Na boisku zabrakło najważniejszych zawodników bawarskiego giganta: Roberta Lewandowskiego, Thomasa Muellera, Joshuy Kimmicha czy Manuela Neuera.
W składzie na sparing z Koeln pojawili się za to nowi w klubie Dayot Upamecano i Omar Richards. Od początku w bramce zagrał Sven Ulreich, który wrócił do Monachium po kilku miesiącach przerwy. Od początku zagrali jeszcze Eric Maxime Choupo-Moting i Joshua Zirkzee, a jedenastkę uzupełnili młodzi i niedoświadczeni gracze.
Mimo tego to Bayern objął prowadzenie - szybko gola strzelił Armindo Sieb. Do przerwy było 2:2. Bramki dla zespołu z Kolonii strzelali Thielmann i Uth, a krótko przed przerwą wyrównał Zirkzee.
W przerwie Nagelsmann wymienił niemal całą drużynę. Szansę dostali Bouna Sarr, który pełnił nawet funkcję kapitana, czy Michael Cuisance.
W drugiej połowie padł tylko jeden gol. W 56. minucie zwycięskie trafienie dla Koeln zdobył Uth.
Marcin Karbowski17 Jul 2021 · 17:54