Juventus pokonał AC Milan. Znakomity Szczęsny, pudło Piątka i odważna decyzja Sarriego wobec Ronaldo [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Juventus FC pokonał AC Milan 1:0 (0:0) w hitowym starciu 12. kolejki Serie A. Ozdobą spotkania była wspaniała interwencja Wojciecha Szczęsnego.
Choć wydawało się, że piłkarze "Starej Damy" będą mieć bardzo dużą przewagę, pierwsza połowa wcale nie toczyła się pod dyktando gospodarzy. Dowodem na to jest fakt, iż ich najlepszym zawodnikiem po trzech kwadransach z pewnością był właśnie Szczęsny.
Polski golkiper już w 17, minucie mógł - i w zasadzie powinien - wyciągać piłkę z siatki. Suso wrzucił piłkę w pole karne gospodarzy, a niekryty Krzysztof Piątek uderzył ją głową, jednakże przeleciała ona daleko od bramki Juventusu.
Kilka minut później piłkarze "Starej Damy" już tylko Szczęsnemu mogli zawdzięczać, że nie przegrywali. Polak w kapitalnym stylu obronił strzał Lucasa Paquety.
W doliczonym czasie gry pierwszej połowy goście mieli kolejną groźną okazję. Znów uderzał aktywny w tym meczu Krzysztof Piątek, ale piłkę udanie odbił Szczęsny.
Po przerwie bardzo szybko doszło do zaskakującej zmiany. Choć Cristiano Ronaldo grał słabo, jego zejście z boiska na początku drugiej połowy jest niezwykle rzadkim widokiem.
Portugalczyk podczas zmiany skierował na krótko wzrok na Maurizio Sarriego.
News random
Następnie zawodnik udał się do szatni. W jego miejsce pojawił się Paulo Dybala.
Warto jednak dodać, że niektóre źródła podają, iż przyczyną zmiany był uraz Ronaldo, a Portugalczyk miał sam prosić o zmianę.
Chwilę później w pole karne "Starej Damy" wpadł Piątek, który oddał kolejny strzał. Znów górą był Szczęsny, który złapał piłkę po strzale polskiego napastnika. "Il Pistolero" dziesięć minut później został zmieniony przez Rafaela Leão.
Jak się później okazało, zdjęcie Ronaldo było dobrą decyzją Sarriego. Wprowadzony za Portugalczyka Dybala w 77. minucie skutecznie wykończył akcję - strzałem prawą nogą pokonał Gianluigiego Donnarummę i zapewnił "Starej Damie" trzy punkty.