Juventus pokonał Inter w meczu kolejki Serie A. Dobry występ Szczęsnego i czyste konto Polaka [WIDEO]

Na zakończenie rywalizacji w 27. kolejce Serie A Juventus wygrał w Mediolanie z Interem 1:0. Zwycięstwo "Starej Damie" dał gol Filipa Kosticia. Czyste konto po kilku dobrych interwencjach zaliczył Wojciech Szczęsny.
O ile Napoli bardzo pewnie zmierza we Włoszech po Scudetto, to za plecami "Azzurrich" panuje spory ścisk. Mimo że Juventusowi odjęto aż 15 punktów za nieprawidłowości finansowe, to "Bianconeri" wciąż mogą myśleć nawet o ligowym podium.
W niedzielny wieczór w Mediolanie początkowo to gospodarze przejęli inicjatywę, a Wojciech Szczęsny miał sporo pracy. Polski golkiper dobrze obronił między innymi dwa uderzenia Nicolo Barelli.
Odpowiedź Juventusu była skuteczniejsza. Adrien Rabiot dograł do Filipa Kosticia, który umieścił piłkę w siatce. Były jeszcze wątpliwości, czy Francuz nie zagrywał piłki ręką, ale ostatecznie po analizie VAR trafienie zostało uznane.
Do przerwy wynik już się nie zmienił, a od początku drugiej części spotkania Inter starał się jak najszybciej odrobić straty. "Nerazzurrim" brakowało precyzji. Dobre okazje marnowali Brozović oraz Calhanoglu.
Po drugiej stronie boiska Onana miał z kolei lekkie problemy z uderzeniem Locatellego, lecz ostatecznie poradził sobie z tym strzałem. Bez zarzutu spisywał się za to Szczęsny, broniąc kolejną próbę Calhanoglu.
W 77. minucie bliski dubletu był Kostić, lecz tym razem jego strzał w ostatniej chwili zablokowano. Po drugiej stronie boiska nieznacznie pomylił się natomiast Mchitarjan.
Ostatecznie wynik już się nie zmienił - Juventus wygrał w Mediolanie z Interem i zmniejszył stratę do "Nerazzurrich" do dziewięciu punktów. Turyńczycy zajmują siódme miejsce w tabeli, Inter jest trzeci.
Maciej Pietrasik19 Mar 2023 · 22:46