Juventus przypieczętowuje mistrzostwo, a Buffon rozgrywa ostatni mecz dla "Bianconerich"! Piękne pożegnanie legendy [VIDEO]

cristiano barni / shutterstock.com
Juventus wygrał 2:1 z Hellas Verona w 38 kolejce Serie A. "Stara Dama" zakończyła sezon na pierwszym miejscu, a swój ostatni mecz w barwach mistrza Włoch rozegrał Gianluigi Buffon.
656 spotkań, 9 tytułów mistrzowskich, 4 Puchary Włoch oraz 5 Superpucharów Włoch, i trzy finały Ligi Mistrzów - to dorobek Gianluigiego Buffona, który w zespole z Turynu występował nieprzerwanie od 2001 roku.
Przed meczem legendarny golkiper pożegnał się z kibicami "Bianconerich".
Boisko natomiast opuścił w 63 minucie przy stanie 2:0 dla Juventusu, a w jego miejsce wszedł Carlo Pinsoglio.
Bramki dla gospodarzy zdobywali Daniele Rugani w 49 minucie oraz Miralem Pjanić trzy minuty później.
Honorowego gola dla gości w 76 minucie strzelił Alessio Cerci.
Zwycięstwo mistrza Włoch mogło być bardziej okazałe, ale w 85 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Stephan Lichtsteiner.