Juventus stracił szanse na Ligę Mistrzów! Bezcenna wygrana Milanu w hicie Serie A, piękny gol Giroud [WIDEO]

Na zakończenie 37. kolejki Serie A Milan wygrał w hicie z Juventusem 1:0. Dzięki bramce Oliviera Giroud "Rossoneri" zapewnili sobie udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. "Starej Damy" po raz pierwszy od lat zabraknie natomiast w elitarnych rozgrywkach.
"Bianconeri" w zeszłym tygodniu zostali ukarani odjęciem dziesięciu punktów za nieprawidłowości finansowe. W efekcie spadli z drugiego na siódme miejsce w ligowej tabeli, a na domiar złego zostali rozbici przez Empoli.
W niedzielny wieczór podopieczni Massimiliano Allegriego musieli pokonać Milan, aby wciąż mieć szansę na awans do elitarnej Ligi Mistrzów. W dziewiątej minucie to "Rossoneri" mogli jednak wyjść na prowadzenie.
Wówczas po dośrodkowaniu Tonaliego z rzutu rożnego nieznacznie pomylił się Krunić. Po drugiej stronie boiska Maignan popisał się natomiast dobrą interwencją po strzale z dystansu Cuadrado.
Nieźle w ofensywie spisywał się Moise Kean, który napędzał ataki Juventusu. Raz reprezentant Włoch dobrze obsłużył Di Marię, który uderzył nad poprzeczką. W 37. minucie napastnika w ostatniej chwili zatrzymał natomiast Tomori.
Pod koniec pierwszej połowy w polu karnym błysnął Olivier Giroud. Francuz nie miał łatwej pozycji, ale oddał bardzo precyzyjny strzał głową, nie dając najmniejszych szans na skuteczną interwencję Wojciechowi Szczęsnemu.
W drugiej części spotkania Juventus miał inicjatywę, ale przez długi czas nie był w stanie poważniej zagrozić bramce "Rossonerich". Niewiele wniosło choćby wejście Arkadiusza Milika, który zastąpił Angela Di Marię.
Milan mógł natomiast dobić rywali po jednej z kontr. Strzał Saelemaekersa bardzo dobrze obronił Szczęsny. Rafael Leao huknął natomiast nad poprzeczką, gdy miał okazję na podwyższenie wyniku.
Ostatecznie mimo ataków Juventusu wynik już się nie zmienił, choć w doliczonym czasie gry blisko gola był Danilo. Milan wygrał 1:0 i zapewnił sobie miejsce w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. "Starej Damy" po wielu latach zabraknie natomiast w tych rozgrywkach.