Juventus w ćwierćfinale Ligi Europy. Była interwencja VAR i gol z rzutu karnego [WIDEO]

Juventus w ćwierćfinale Ligi Europy! “Stara Dama” po raz drugi pokonała Freiburg, tym razem 2:0. Gole na wagę zwycięstwa strzelali Dusan Vlahović i Federico Chiesa.
Od początku było widać, że w pierwszym meczu “Juve” wygrało 1:0, bo to drużyna Freiburga intensywnie szukała swoich szans na zdobycie gola. Jako pierwszy w 5. minucie spróbował Doan, ale jego strzał znacznie minął słupek bramki Juventusu. Kolejna okazja nadeszła w 22. minucie, kiedy to głową strzelał Ginter. Uderzenie intuicyjnie obronił Wojciech Szczęsny.
Piłka po raz pierwszy znalazła drogę do siatki, tyle że gości, w 27. minucie meczu. Wówczas po rzucie wolnym w zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Dusan Vlahović. Serb dobił piłkę po strzale kolegi z zespołu, Bremera. Potem nastąpiła jednak weryfikacja VAR, która stwierdziła pozycję spaloną napastnika “Juve”. Utrzymywał się zatem bezbramkowy remis.
Do czasu. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy do sytuacji strzeleckiej w obrębie pola karnego doszedł Federico Gatti. Piłka po drodze odbiła się jednak od ręki Manuela Gulde, co oznaczało rzut karny dla Juventusu i drugą żółtą kartkę dla zawodnika gospodarzy. Dusan Vlahović zamienił szansę z 11. metrów na gola, choć pomogło mu szczęście - futbolówka po drodze odbiła się od nóg golkipera Marka Flekkena.
Druga część meczu przyniosła znacznie mniej sytuacji. Jedną z nich w 48. minucie spotkania miał Michael Gregoritsch, który uderzył mocno z rzutu wolnego. Piłka nieznacznie minęła spojenie słupka i poprzeczki. Z kolei w 58. minucie szczęścia strzałem głową szukał Moise Kean, ale bez problemu interweniował bramkarz Freiburga.
Juventus zdołał podwyższyć rezultat na 2:0 w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Federico Chiesa. Goście przez większą część czasu skutecznie utrudniali ofensywną grę gospodarzom, dzięki czemu zachowali czyste konto.
Losowanie 1/4 finału Ligi Europy w piątek 17 marca o 13:00.