Juventus w półfinale Pucharu Włoch! Gianluigi Buffon z samobójem [WIDEO]

Marco Canoniero / Shutterstock.com
Juventus pewnie awansował do półfinału Pucharu Włoch. Zespół Maurizio Sarriego wygrał z Romą 3:1.
Juventus rozstrzygnął losy meczu już w pierwszej połowie. Mistrzowie Włoch objęli prowadzenie w 26. minucie, gdy do bramki trafił Cristiano Ronaldo. Był to siódmy gol w czwartym meczu Portugalczyka w 2020 roku.
Przed przerwą padły jeszcze dwa gole dla mistrzów Włoch. Na listę strzelców wpisali się Rodrigo Bentancur i Leonardo Bonucci.
Roma jedynego gola strzeliła w 50. minucie. Efektownym uderzeniem z dystansu popisał się Cengiz Under. Piłka trafiła w poprzeczkę, murawę, rękę Gianluigiego Buffona i... wpadła do bramki. Gola zapisano na konto włoskiego bramkarza.
Roma do końca meczu usiłowała atakować, łącznie oddała aż siedem strzałów na bramkę, ale nie była w stanie odwrócić losów meczu. Jeszcze w samej końcówce Buffon w kapitalnym stylu obronił strzał Aleksandara Kolarowa. Kilka niezłych akcji wyprowadził też Juventus. Gospodarze byli jednak zbyt mało precyzyjni, by zmienić wynik.
Półfinałowym przeciwnikiem ekipy z Piemontu będzie AC Milan lub Torino.
Marcin Karbowski22 Jan 2020 · 22:41