Juventus wypuścił wygraną w ostatniej akcji meczu! Caicedo bohaterem Lazio! [WIDEO]

Juventus wypuścił wygraną w ostatniej akcji meczu! Caicedo bohaterem Lazio!  [WIDEO]
Juventus zremisował na wyjeździe z Lazio w meczu 7. kolejki Serie A. Spotkanie na Stadio Olimpico zakończyło się wynikiem 1:1 (1:0).
Cristiano Ronaldo przez kolejne tygodnie zmagał się z koronawirusem, ale wrócił już do gry. Jego wpływ na postawę całej drużyny Juventusu jest widoczny gołym okiem. 35-latek już przed tygodniem odegrał kluczową rolę w meczu ze Spezią. Dziś - w pojedynku z Lazio - gwiazdor znów dał o sobie znać.
To właśnie on otworzył wynik spotkania. Doszło do tego w 15. minucie gry. Portugalczyk z bliska skierował piłkę do siatki po dokładnym zagraniu od Cuadrado. Chwilę wcześniej Kolumbijczyk wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki.
Piłkarze Lazio przez długi czas nie byli w stanie odrobić tej straty. Drużyna, która zmaga się z kolejnymi przypadkami koronawirusa, dziś musiała radzić sobie takich graczy jak Ciro Immobile, Thomas Strakosha i Lucas Leiva. Juventus po prostu nie dawał dojść do głosu osłabionym rywalom.
"Stara Dama" za to miała szansę, by podwyższyć prowadzenie. Najbliżej tego był Ronaldo. 35-latek w 43. minucie obił poprzeczkę.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Zawodnicy gospodarzy nie mieli argumentów, by zagrozić bramce Szczęsnego. Z kolei Juventus skupił się na utrzymaniu korzystnego rezultatu. W 76. minucie boisko opuścił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk lekko utykał, gdy był zmieniany przez Dybalę.
Gdy wydawało się, że Juventus sięgnie po trzy punkty, w 94. minucie Lazio, które rozgrywało bardzo słabe spotkanie, zadało niespodziewany cios. W ostatniej akcji meczu Caicedo odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i uderzył przy słupku. Wojciech Szczęsny w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia.
Ostatecznie Juventus zainkasował tylko jeden punkt. "Stara Dama" obecnie zajmuje na czwartą pozycję w tabeli Serie A. Na swoim koncie po siedmiu meczach ma 13 punktów.
Daniel Makarewicz08 Nov 2020 · 14:27