Juventus zdobył Puchar Włoch! "Stara Dama" pokonała Atalantę i częściowo uratowała sezon [WIDEO]

Juventus zdobył Puchar Włoch! "Stara Dama" pokonała w finałowym starciu Atalantę. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (1:1).
Atalanta od pierwszego gwizdka ruszyła na rywali. Już w 3. minucie pokazał się Zapata. Jego uderzenie nie znalazło jednak drogi do siatki. Ekipa "La Dei" wyszła na boisko naładowana energią i wydawało się, że wręcz rozszarpie przeciwnika. Aktywny był wspomniany Zapata, który po chwili znów uderzał - tym razem obok słupka.
"Stara Dama" potrzebowała kilkunastu minut, by złapać oddech. Z biegiem czasu mecz się wyrównał. Podopieczni Andrei Pirlo zdołali nawet wyprowadzić zabójczą akcję.
Znakomitym wykończeniem popisał się Kulusevski, który skorzystał z ofiarnej postawy Ronaldo. 21-latek pięknym uderzeniem umieścił piłkę tuż przy słupku.
Stracona bramka rozjuszyła Atalantę. Podopieczni Gasperiniego zaczęli mocno napierać na rywali. Ich wysiłki przyniosły efekt w 41. minucie. Wówczas Buffona pokonał Malinowski, który kropnął z 15. metra.
W 52. minucie zakotłowało się w polu karnym "Starej Damy". Matthijs de Ligt zdołał jednak skutecznie interweniować. Z kolei po drugiej stronie boiska refleksem popisał się Gollini. W 60. minucie centymetry od szczęścia był Chiesa. Włoch trafił tylko w słupek w dogodnej sytuacji.
Na nieco ponad kwadrans przed końcem padł drugi gol dla Juventusu. Tym razem Chiesa nie pomylił się. W sytuacji sam na sam z bramkarzem z zimną krwią dopełnił formalności. Asystę przy tym trafieniu zanotował Kulusevski.
Po tym ciosie "La Dea" już się nie podniosła. Juventus wygrał 2:1 i zdobył Puchar Włoch. Dokonał tego po raz czternasty w swojej historii.
Daniel Makarewicz19 May 2021 · 22:53