Kamil Glik spadł do Serie C. Czarny dzień drużyn polskich piłkarzy

Marcin Bulanda / PressFocus
Aż trzech Polaków spadło w sobotę z Serie B. Zdegradowane zostały Benevento, w którym grają Kamil Glik i Krzysztof Kubica, oraz SPAL Patryka Pedy.
Pierwszej z wymienionych drużyn nie pomogło nawet zwycięstwo 2:1 z Modeną. Była to pierwsza wygrana Benevento od dwunastu spotkań.
Glik przyczynił się do niej asystą przy golu na 2:1. Po jego zagraniu do bramki trafił Daan Foulon. Doświadczony stoper spędził na boisku cały mecz. Krzysztof Kubica opuścił plac gry w przerwie.
Kontrakt Glika z Benevento obowiązuje tylko do końca czerwca. Kubica ma umowę z tym klubem jeszcze przez trzy lata.
Los SPAL przypieczętowała porażka 0:1 z Parmą. Peda, który w tym sezonie zanotował 21 ligowych meczów, całe zawody spędził na ławce rezerwowych. W barwach Parmy 59. minut rozegrał Adrian Benedyczak.
Marcin Karbowski13 May 2023 · 17:52