Kamil Grabara zdobywcą Pucharu Danii! Polak z czystym kontem w finale, piękny gol przesądził o wyniku [WIDEO]

Łukasz Sobala / press focus
FC Kopenhaga w czwartek sięgnęła po triumf w Pucharze Danii. W finale zespół ze stolicy wygrał 1:0 z Aalborgiem. Czyste konto zachował Kamil Grabara, mając spory wkład w zdobycie tytułu.
Kopenhaga nie miała łatwej przeprawy w półfinale, gdy mierzyła się z Nordsjaelland. Pierwsze spotkanie z tym rywalem przegrała 2:3 i w rewanżu musiała odrabiać straty.
W walce o awans w stolicy Danii kibice obejrzeli aż osiem goli. Ostatecznie FC Kopenhaga wygrała przed własną publicznością 5:3, zwyciężając w całym dwumeczu 7:6. W finale na Parken mistrzowie kraju byli faworytem.
Mierzyli się z walczącym o utrzymanie Aalborgiem, dla którego już sam awans do finału był bardzo dużym sukcesem. Ten mecz okazał się dość wyrównanym widowiskiem.
Od pierwszej minuty zagrał w nim reprezentant Polski, Kamil Grabara. W pierwszej części spotkania kibice nie doczekali się ani jednego gola. Bramka padła za to w 48. minucie.
Wówczas piłkę w polu karnym dostał Diogo Goncalves. Portugalczyk od razu zdecydował się na strzał, który wyszedł mu idealnie - piłka zatrzepotała w siatce po uderzeniu w samo okienko.
Aalborg mógł doprowadzić do wyrównania w 58. minucie. Bramka Larsa Kramera została jednak anulowana po analizie VAR ze względu na spalonego. Ostatecznie wynik już się nie zmienił - FC Kopenhaga wygrała 1:0 i sięgnęła po triumf w Pucharze Danii.
Maciej Pietrasik18 May 2023 · 18:59