Kamil Wilczek bohaterem derbów Kopenhagi! Polak ustrzelił dublet, ale zmarnował rzut karny [WIDEO]

Ponad pięć miesięcy czekał Kamil Wilczek na przełamanie w barwach FC Kopenhagi. Ostatnio Polak trafił do siatki w meczu z Randers FC, a teraz popisał się dubletem przeciwko byłemu klubowi, Broendby. Mógł nawet mieć hat-tricka, lecz zmarnował rzut karny.
Letni transfer Kamila Wilczka do FC Kopenhagi wywołał ogromne emocje w Danii. Przez wiele lat Polak był bowiem gwiazdą drugiej drużyny ze stolicy kraju, Broendby.
Na początku rozgrywek napastnik prezentował się bardzo dobrze, trafiając do siatki pięć razy w pierwszych sześciu ligowych występach. Później znacznie obniżył jednak loty.
Na kolejnego gola czekał ponad pięć miesięcy. Przełamał się dopiero niespełna tydzień temu, w starciu z Randers FC. Dzisiejszy mecz był dla Wilczka szczególny, bo mierzył się na wyjeździe z Broendby.
To właśnie Polak stał się bohaterem niedzielnych derbów. Otworzył wynik meczu w 37. minucie, dając swojej drużynie prowadzenie.
W drugiej połowie wyrównał Mikael Uhre i przez długi czas wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się remisem. Końcówka była dla Wilczka i FC Kopenhagi prawdziwym rollercoasterem.
W 90. minucie napastnik zmarnował rzut karny, ale jego błąd pozostał bez konsekwencji. Pomyłkę doświadczonego kolegi naprawił bowiem 19-letni Mohammed Daramy.
Ostatnie słowo należało do polskiego snajpera. W 97. minucie ustalił wynik meczu, wygranego ostatecznie przez FC Kopenhagę 3:1. Po tej wygranej drużyna Wilczka zmniejszyła stratę do lokalnego rywala do czterech punktów.
Maciej Pietrasik11 Apr 2021 · 18:22