Kamil Wilczek trafił w derbach Kopenhagi! Polak z błyskawicznym golem przeciwko byłemu klubowi

fck.dk
FC Kopenhaga przegrała w derbowym meczu z Broendby 1:2 (1:1) w 2. kolejce ligi duńskiej. Kamil Wilczek wpisał się na listę strzelców w dwunastej minucie gry.
Letni transfer polskiego zawodnika wzbudził ogromne kontrowersje. Napastnik przez lata reprezentował bowiem barwy Broendby Kopenhaga, gdzie został nawet najlepszym strzelcem w historii klubu, jeśli chodzi o rozgrywki ligowe.
Zimą Polak przeniósł się do Turcji, lecz nie wytrzymał tam długo. Po pół roku wrócił do stolicy Danii, zasilił jednak szeregi FC Kopenhaga, największego rywala byłego zespołu.
Wywołało to ogromne kontrowersje wśród kibiców obu drużyn. Wilczek obecnie korzysta nawet z dodatkowej ochrony. Nic więc dziwnego, że derby miasta miały wyjątkowo wysoką temperaturę.
Polak znalazł się w podstawowym składzie gospodarzy i to właśnie on dał prowadzenie wicemistrzom kraju. Już w 12. minucie otworzył wynik spotkania.
Znakomitym dograniem popisał się Karlo Bartolec, który dośrodkowywał z prawej strony. Nasz napastnik nie miał żadnego problemu z tym, aby głową wpakować piłkę do siatki.
Spotkanie ze względu na pandemię koronawirusa toczy się bez udziału kibiców, więc Wilczek mógł swobodnie manifestować swoją radość. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:2. W 31. minucie wyrównał Jesper Lindstrom, zaś trzy punkty Broendby zapewnił w doliczonym czasie gry Mikael Uhre.
Maciej Pietrasik20 Sep 2020 · 14:37