"Kane, Lewy, Haaland... niewielu więcej na jego poziomie". Zawieszony piłkarz zestawiony z Lewandowskim

"Kane, Lewy, Haaland... niewielu więcej na jego poziomie". Zawieszony piłkarz zestawiony z Lewandowskim
PressFocus/Mark D Fuller
Trener jednej z angielskich drużyn w zaskakujący sposób wypowiedział się o zawieszonym piłkarzu. Szkoleniowiec porównał go m.in. do Roberta Lewandowskiego.
Niedawno trener Brentford, Thomas Frank, był gościem podczas jednego z programów w telewizji Sky Sports. W trakcie transmisji duński szkoleniowiec poruszył wiele kwestii dotyczących zespołu "Pszczół".
Dalsza część tekstu pod wideo
Frank wypowiedział się m.in. o umiejętnościach jednego z napastników Brentford, Ivana Toneya. Warto przypomnieć, że na chwilę obecną piłkarz nie występuje w spotkaniach Premier League, ponieważ jest zawieszony przez FA.
- Ivan Toney to jeden z najlepszych napastników. Nie widzę na świecie wielu lepszych od niego. Kane, Lewy, Haaland... niewielu więcej na jego poziomie - mówił Frank.
Duńczyk wspomniał również o atrakcyjności Toneya na rynku transferowym. Zaznaczył, że gdyby Anglik grał w lepszym zespole, to zdobywałby więcej bramek.
- W czołowej drużynie z łatwością zdobyłby 20/25 bramek. Rozumiem, dlaczego kluby na niego patrzą - powiedział szkoleniowiec.
W połowie maja Toney został zawieszony przez Angielską Federację Piłkarską za złamanie przepisów dotyczących zakazu aktywności bukmacherskiej wśród zawodowych piłkarzy. Anglik był zobligowany do zapłacenia kary w wysokości 50 tysięcy funtów.
Napastnik Brentford został zawieszony na okres ośmiu miesięcy. Wróci na boiska Premier League dopiero w 2024 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Toney trafił do Brentford w sezonie 2020/2021. Od tamtej pory rozegrał w drużynie 124 spotkania, w których strzelił 68 goli i zanotował 21 asyst.
Redakcja meczyki.pl
Filip Węglicki19 Sep 2023 · 17:54
Źródło: Sky Sports

Przeczytaj również