Kapitalny debiut Rangnicka w reprezentacji Austrii. Chorwacja rozbita na swoim terenie [WIDEO]

Russell Hart/Pressfocus
Ralf Rangnick zaliczył świetny debiut w roli selekcjonera reprezentacji Austrii. Jego drużyna wygrała na wyjeździe z Chorwacją aż 3:0.
Rangnick został trenerem Austriaków pod koniec kwietnia. Mecz z Chorwacją był dla niego debiutem w nowej roli. Wypadł znakomicie.
Austriacy objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Po składnej akcji piłka trafiła do Arnautovicia, ten ruszył na bramkę gospodarzy i celnie kropnął z linii pola karnego.
Kolejne gole padły już w drugiej połowie. W 54. minucie do bramki trafił Gregoritsch.
Goście ustalili wynik w 57. minucie. Akcja była dziwna. Austriacy rozegrali rzut rożny w taki sposób, że wrócili z piłką na swoją połowę. Mimo tego szybko wrócili pod pole karne - uderzeniem z dystansu piłkę w bramce umieścił Sabitzer.
W reprezentacji Chorwacji na boisku pojawił się Luka Modrić. Co nietypowe, wszedł na nie z ławki rezerwowych w 59. minucie. Wyniku jednak nie odmienił.
Austriacy kolejny mecz zagrają w poniedziałek - podejmą Francję. Tego samego dnia Chorwacja zmierzy się z Francją.
Marcin Karbowski03 Jun 2022 · 22:52