Kapitalny gol De Bruyne na wagę zwycięstwa! Manchester City górą w hicie Premier League [WIDEO]

Manchester City wygrał 1:0 z Chelsea. Bohaterem hitu ligi angielskiej został Kevin De Bruyne.
Od pierwszego gwizdka gospodarze z Etihad przeważali na boisku. Chelsea skupiła się na obronie, często wszyscy podopieczni Thomasa Tuchela musieli być ustawieni na swojej połowie.
Manchester miał jednak problem, aby stworzyć zagrożenie pod bramką Kepy. W ofensywie sporo błędów popełniał Jack Grealish, któremu brakowało dokładności i precyzji. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Tuż po przerwie Chelsea mogła wyjść na prowadzenie. Ederson wygrał jednak pojedynek z Romelu Lukaku, chroniąc swój zespół przed utratą bramki.
W końcu w 70. minucie Kevin De Bruyne otworzył wynik spotkania. Belg oddał niezwykle precyzyjny strzał, z którym nie poradził sobie golkiper "The Blues".
W ostatnim kwadransie "The Blues" nieudolnie próbowali stworzyć akcje pod bramką Edersona. Mistrzowie Anglii dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka.
Manchester City nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Chelsea jest druga ze stratą trzynastu punktów.
Adam Kłos15 Jan 2022 · 15:21