Kapitalny mecz polskiego pomocnika w lidze rosyjskiej. Dwa gole w siedem minut! [WIDEO]

Autor: Marcin Karbowski 28 lut 2021 | 19:08
Kolejny Polak z golami w rosyjskiej ekstraklasie. Rafał Augustyniak strzelił dwa gole dla Uralu Jekaterynburg w wyjazdowym meczu z Krasnodarem. Było 2:2.
Mecz zaczął się lepiej dla gospodarzy. Już po dwunastu minutach wynik spotkania otworzył Sulejmanow.
Goście doprowadzili do wyrównania po przerwie. W 52 minucie Augustyniak dostał piłkę przed polem karnym, wykorzystał swobodę zostawioną przez rywali i mocnym, płaskim uderzeniem trafił do bramki.
Siedem minut później Augustyniak strzelił swojego drugiego gola. Jeden z obrońców Krasnodaru wybił piłkę z pola karnego w taki sposób, że ta spadła prosto na nogę stojącego na linii "szesnastki" Polaka. Ten bez zastanowienia uderzył z woleja. Gol!
Ural nie utrzymał prowadzenia do końca spotkania. W 86. minucie wynik na 2:2 ustalił Cabella.
Dla Augustyniaka był to szesnasty występ w tym sezonie ligi rosyjskiej. Wcześniej strzelił jednego gola.
To udana kolejka dla Polaków występujących w rosyjskiej ekstraklasie. W sobotę bramkę dla Lokomotiwu zdobył Grzegorz Krychowiak. Więcej na ten temat TUTAJ.
2 - 2
28 lut 2021 | 17:00 (zakończony)

Przebieg meczu

4'
33'
Ambroise Oyongo
46'
(Ambroise Oyongo)
62'
T. Vilhena
75'