Kapitalny mecz Szczęsnego! Polak uratował Juventusowi zwycięstwo z Romą [VIDEO]

cristiano barni / shutterstock.com
Juventus wygrał z Romą 1:0 w hicie osiemnastej kolejki Serie A. Świetny mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, który w doliczonym czasie gry uratował zwycięstwo dla swojej drużyny.
Jedyny gol meczu padł w 18. minucie. W zamieszaniu po rzucie rożnym najprzytomniej zachował się Medhi Benatia, który wbił piłkę do bramki Romy.
Goście próbowali odrabiać straty, ale jeśli już dochodzili do dobrych sytuacji, to nie potrafili pokonać Szczęsnego. Polak pierwszą świetną interwencją popisał się jeszcze w pierwszej połowie, gdy obronił strzał z bliska Stephana El Shaarawego.
W drugiej połowie zdecydowanie lepiej grało Juve. Stuprocentową sytuację zmarnował Gonzalo Higuain, oddając strzał ponad poprzeczką. Bliski powodzenia był Blaise Matuidi, jednak jego uderzenie świetnie obronił Alisson. W końcówce ekipa ze stolicy mocniej zaatakowała. Golkiper reprezentacji Polski miał jednak trochę szczęścia, bowiem futbolówka po próbie Alessandro Florenziego odbiła się od poprzeczki. W doliczonym czasie gry, po drugiej stronie boiska, w obramowanie bramki, po interwencji Allisona, trafił także Miralem Pjanić.
Decydującą interwencję Szczęsny wykonał w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Po błędzie Benatii sam na sam z Polakiem znalazł się Patrik Schick. Polak jednak dobrze skrócił kąt i odbił piłkę nogami. Po meczach utonął w objęciach kolegów z drużyny.
Źródło: własne, asinfo