Karim Benzema bohaterem Realu Madryt! Dublet snajpera "Królewskich" [WIDEO]

Real Madryt odniósł zwycięstwo nad Realem Valladolid. "Los Blancos" wygrali 2:0 po dublecie Karima Benzemy.
Spotkanie rozpoczęło się od sporej kontrowersji. W 12. minucie zawodnicy Realu Madryt domagali się odgwizdania rzutu karnego za zagranie ręką Javiego Sancheza. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego dla gości ze stolicy.
W 30. minucie "Królewscy" znów liczyli na to, że sędzia wskaże na jedenasty metr po tym, jak w polu karnym Realu Valladolid padł Marco Asensio. Arbiter pozostał jednak niewzruszony i kazał kontynuować grę.
Chwilę później Vinicius Junior oddał groźny strzał z dystansu. Jordi Masip wykazał się jednak czujnością i odbił piłkę. W odpowiedzi zaatakowali gospodarze. W 37. minut Thibaut Courtois popisał się kapitalną interwencją po mocnym uderzeniu Alvaro Aguado. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
W 50. minucie Marco Asensio odnalazł się w polu karnym Realu Valladolid. Skrzydłowy huknął w boczną siatkę. W 68. minucie Courtois zanotował kolejną spektakularną interwencję, ratując Real przed stratą gola.
W 72. minucie Lucas Vazquez posłał prostopadłe podanie do Rodrygo. Brazylijczyk oddał strzał z pierwszej piłki, po którym piłkę zablokował jeden z obrońców.
Na dziesięć minut przed końcem spotkania sędzia podyktował rzut karny dla Realu Madryt po tym, jak ręką we własnej szesnastce zagrał Javi Sanchez. Za protesty z boiska wyleciał jeszcze Sergio Leon. Karim Benzema zamienił jedenastkę na gola.
W 89. minucie Benzema zdobył drugą bramkę. Napastnik wykorzystał asystę swojego rodaka, Eduardo Camavingi.
Wynik meczu już nie uległ zmianie. Real Madryt aktualnie jest liderem tabeli z przewagą jednego punktu nad Barceloną. Jutro "Blaugrana" spróbuje odzyskać pierwsze miejsce, rywalizując z Espanyolem.
Adam Kłos30 Dec 2022 · 23:26