Karim Benzema wrócił do reprezentacji Francji i zawiódł. Zmarnował rzut karny [WIDEO]

Karim Benzema wrócił do reprezentacji Francji. Napastnik nie wykorzystał rzutu w towarzyskim meczu z Walią. Jego drużyna wygrała 3:0.
Czołowe reprezentacje szykują się do mistrzostw Europy. Dziś rozegrano kolejne spotkania towarzyskie. Reprezentacja Francji, która jest jednym z faworytów do triumfu na EURO, zmierzyła się z Walią.
W wyjściowej jedenastce "Trójkolorowych" znalazł się Karim Benzema. Napastnik tym samym wrócił do drużyny narodowej po bardzo długiej przerwie.
Benzema ostatni raz w reprezentacji Francji zagrał 8 października 2015 roku w meczu z Armenią. Później był regularnie pomijany ze względu na domniemany udział w szantażu Mathieu Valbueny. Benzema ostatnio prezentował bardzo wysoką formę, więc dawne sprawy poszły w niepamięć.
Francuz wrócił do ekipy "Trójkolorowych", ale nie może być zadowolony. W 26. minucie sędzia wskazał na wapno po tym, jak Williams zagrał ręką we własnym polu karnym. Walijczyk na dodatek wyleciał z boiska.
Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł właśnie Benzema. 33-latek jednak nie wytrzymał presji i się pomylił. Golkiper rywali zdołał odbić piłkę.
Francuzi i tak sięgnęli po zwycięstwo. Rywali napoczął jeszcze przed przerwą Mbappe. Z kolei w 48. minucie znakomitym uderzeniem popisał się Griezmann. Wynik spotkania na 3:0 ustalił Ousmane Dembele.
W innych meczach Holandia zremisowała ze Szkocją. Dwa gole dla "Oranje" zdobył Depay. Remis Wyspiarzom dali za to Hendry i Nisbet.
Z kolei w meczu Anglii z Austrią było 1:0. Na listę strzelców wpisał się Saka, dla którego było to debiutanckie trafienie w dorosłej kadrze. Reprezentacja Niemiec zremisowała z Danią 1:1. Do "Die Mannschaft" wrócili Hummels i Mueller. Bramkę dla gospodarzy zdobył Neuhaus. Duńczycy odpowiedzieli za sprawą Poulsena.
Daniel Makarewicz02 Jun 2021 · 22:55