Karol Świderski szaleje w MLS! Historyczny mecz Charlotte FC [WIDEO]

Karol Świderski strzelił dwa gole dla Charlotte FC w meczu z New England Revolution. Drużyna Polaka wygrała 3:1.
Charlotte FC dołączyło do MLS przed tym sezonem. Do meczu z New England Revolution zaliczyło trzy porażki. Spotkanie, które rozegrano w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu, miało więc wymiar historyczny.
Olbrzymi wkład w zwycięstwo Charlotte FC wniósł Karol Świderski. Reprezentant Polski otworzył wynik w 6. minucie. Otrzymał wówczas piłkę przed polem karnym, odwrócił się w kierunku bramki i kąśliwym uderzeniem trafił do siatki. Był to jego pierwszy gol w MLS.
Goście wyrównali w 54. minucie za sprawą Carlesa Gila, który wykorzystał rzut karny. Odpowiedź Charlotte była natychmiastowa. Po trzech minutach swojego drugiego gola strzelił Świderski. Polak został bez opieki w polu karnym - piłka po jego uderzeniu lewą nogą przełamała ręce bramkarza gości.
Charlotte FC ustaliło wynik w 64. minucie. Gola strzelił Ben Bender.
Świderski był jedynym Polakiem, który pojawił się na boisku. Poza kadrą meczową Charlotte FC znaleźli się Jan Sobociński i Kamil Jóźwiak. W składzie New England Revolution zabrakło Adama Buksy.
Marcin Karbowski20 Mar 2022 · 07:43
Źródło: Twitter