Karol Świderski znów trafia! Polak dał PAOK-owi zwycięstwo i awans Pucharze Grecji [WIDEO]

Karol Świderski znów trafia! Polak dał PAOK-owi zwycięstwo i awans Pucharze Grecji [WIDEO]
Giannis Papanikos / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 12 lut 2020 | 20:23
Karol Świderski zdobył jedynego gola w meczu z Panathinaikosem Ateny w ćwierćfinale Pucharu Grecji. Polak wykorzystał akcję Dimitriosa Pelkasa i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem "Koniczynek". To jego drugi gol w tych rozgrywkach i trzynasty w całym sezonie.
W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Grecji PAOK Saloniki pokonał u siebie Panathinaikos Ateny 2:0. W rewanżu obecni mistrzowie Grecji także szybko trafili do siatki, w zasadzie przesądzając o losach dwumeczu.
Świetną akcję prawą stroną przeprowadził Dimitrios Pelkas, który wpadł w pole karne i minął kilku rywali, wykładając piłkę Karolowi Świderskiemu. Polak bez problemu wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Panathinaikosu, dając swojej drużynie prowadzenie już w 11. minucie spotkania.
Dla Świderskiego jest to drugi gol w rozgrywkach o Puchar Grecji w tym sezonie. Ogółem we wszystkich rozgrywkach Polak trafiał do siatki już trzynastokrotnie.
Bramka Polaka okazała się jedynym trafieniem w całym spotkaniu. PAOK wygrał cały dwumecz 3:0 i pewnie awansował do półfinału.
Źródło: własne

Dyskusja 4

12 lut 2020 | 22:01
0
Nie wiem czy mocna Grecka liga ale można by go wziąć za Kownasia albo Wilczka myślę że lepszy terazxd
12 lut 2020 | 21:54
0
Chłopak gra w duzo lepszej lidze. Zespół w którym występuje i jest podstawową postacią! Przewyższa naszych rodzimych "mocarzy" przynajmniej 2-krotnie. Daje mocne argumenty żeby go sprawdzić.. W zasadzie to sa tylko argumenty za: młody wiek.. Uniwersalność. Naturalny ciąg na bramke. Świderski zachowując odpowiednie proporcje stylem gry przypomina Thomasa Mullera. Zdecydowanie przy takiej charakterystyce jest dla niego miejsce w kadrze.. Daje więcej opcji w ofensywie.
12 lut 2020 | 21:06
0
Selekcjoner nie widzi go w kadrze , a szkoda bo piłkarz bardzo ładnie się rozwija .
12 lut 2020 | 20:58
0
Niech dadzą chłopakowi szanse w reprezentacji bo widać ze gra i strzela bo jak zobaczę w tym momencie powołanie dla Piątka to to już będzie szczyt żenady