Katastrofa Huberta Hurkacza w pierwszej rundzie Wimbledonu. Polak odpadł po szalonym meczu! [WIDEO]

screen Polsat Sport
Hubert Hurkacz odpadł z Wimbledonu już w pierwszej rundzie. Polak przegrał pięciosetowy bój z Alejandro Davidovichem Fokiną.
Kilka dni temu Hurkacz wygrał rozgrywany na trawiastych kortach turniej w Halle. W finale w wielkim stylu pokonał Daniła Miedwiediewa. Wydawało się, że to świetny prognostyk przed Wimbledonem. Polak, którego rozstawiono z siódemką, odpadł jednak już w pierwszej rundzie.
Początek meczu był bardzo zacięty, ale nie dochodziło do przełamań. W pierwszym secie przy stanie 3:3 gra została wstrzymana z powodu opadów deszczu. Przerwa nie wpłynęła jednak na tenisistów - obaj konsekwentnie bronili swojego podania.
Pierwsza partia rozstrzygnęła się dopiero w tie-breaku. W nim wynik był wyrównany tylko do stanu 2:2. Później przewagę zaczął budować Hiszpan, który wygrał cztery wymiany z rzędu. Hurkacz usiłował gonić wynik, ale Davidovich Fokina wykorzystał swoją trzecią piłkę setową.
Druga partia miała podobny przebieg. Obaj zawodnicy długo bronili swojego podania. Kluczowy okazał się dziesiąty gem - Davidovich Fokina przełamał Hurkacza akurat na wagę zwycięstwa w secie.
W trzecim secie Hurkacz znalazł się na skraju przepaści. W ósmym gemie stracił podanie - przegrywał 3:5. Polak w swoim gemie serwisowym popełniał błąd za błędem - trzy razy wyrzucił piłkę poza kort, a raz trafił w siatkę.
Davidovich Fokina w kolejnej odsłonie zmarnował okazję na zwycięstwo. Choć prowadził już 40-0 i miał piłki meczowe, to stracił całą przewagę. W jednej z wymian zagrał w zdumiewający sposób - odbił piłkę między nogami i... trafił w siatkę. Także dzięki temu Hurkacz odrobił stratę przełamania.
Wkrótce, już przy stanie 5:5, mecz ponownie przerwano z powodu opadów deszczu. Powrót do gry był udany dla Hurkacza. Polak od razu przełamał Davidovicha Fokinę, a w kolejnym gemie błyskawicznie zapracował na zwycięstwo w trzecim secie.
W czwartej partii Polak dominował. Zapowiedzią tego, co będzie się działo, był już pierwszy gem, w którym Polak wygrał przy podaniu rywala. Później budował swoją przewagę. Po szybkim secie wygrał 6:2.
Początek piątej partii zapowiadał zwycięstwo Hurkacza, który objął prowadzenie 4:2. Wkrótce doszło do kolejnego zwrotu akcji. Davidovich Fokina przełamał Polaka na 5:5.
O wszystkim decydował super tie-break. Hurkacz osiągnął w nim trzy punkty przewagi, ale Hiszpan się nie poddawał. Po czterech wygranych wymianach z rzędu wyszedł na prowadzenie 8:7.
Tym razem Hiszpan nie zmarnował szansy i wywalczył awans do drugiej rundy. Hurkacz zakończył mecz uderzeniem w siatkę.
Marcin Karbowski27 Jun 2022 · 18:33