Zwycięstwo Liverpoolu i katastrofalny błąd Alissona! Bramkarz "The Reds" chciał się zabawić z napastnikiem rywali [VIDEO]

bestino / shutterstock.com
Liverpool FC wygrał na wyjeździe z Leicester City 2:1 w pierwszym sobotnim meczu 4. kolejki angielskiej Premier League. "The Reds" w tym sezonie nie stracili jeszcze punktu.
Goście objęli prowadzenie w 10. minucie. Andrew Robertson zagrał mocno piłkę po ziemi w pole karne. Sadio Mane przyjął ją w kierunku bramki i pewnym strzałem lewą nogą pokonał Kaspera Schmeichela.
Tuż przed przerwą zrobiło się 2:0. Z rzutu rożnego dośrodkował James Milner. Roberto Firmonio urwał się obrońcy i strzałem głową trafił do siatki.
W 63. minucie "Lisy" złapały kontakt. Fatalnie zachował się Alisson Becker. Golkiper rodem z Brazylii  chciał popisać się dryblingiem we własnym polu karnym. Bramkarz przy linii końcowej starał się przewidywalnym zagraniem oszukać rywala. Iheanacho nie dał się jednak nabrać na prostą sztuczkę, przejął futbolówkę i wyłożył ją do Rachida Ghezzala, który nie miał problemów ze skutecznym sfinalizowaniem akcji.
Gospodarze do końca walczyli o wyrównującą bramkę, ale ostatecznie bez efektu.
Po tej porażce drużyna z King Power Stadium zajmuje siódme miejsce w tabeli z sześcioma punktami na koncie. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z AFC Bournemouth.
Natomiast podopieczni Jurgena Kloppa są liderem z kompletem 12 "oczek". Ich kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Tottenham Hotspur.