Kibic został ukarany przez Premier League. Ostra reakcja na rasistowski gest wobec Heung-min Sona [WIDEO]

Kibic został ukarany przez Premier League. Ostra reakcja na rasistowski gest wobec Heung-min Sona [WIDEO]
Screen/Twitter
Władze Premier League ukarały kibica Crystal Palace za rasistowski gest, który wykonał on podczas meczu z Tottenhamem. Mężczyzna naśladował w ten sposób gwiazdę rywali.
Na początku maja 2023 roku zostały rozegrane derby Londynu pomiędzy Tottenhamem oraz Crystal Palace. Mecz ten padł łupem "Kogutów" (1:0) po golu Harry’ego Kane’a.
Dalsza część tekstu pod wideo
Po zakończeniu spotkania zrobiło się głośno o incydencie, który miał miejsce w drugiej odsłonie tego starcia. W momencie, gdy boisko opuszczał Heung-min Son, jeden z kibiców Crystal Palace wykonał gest skośnych oczu, co jest uznawane za zachowanie rasistowskie.
Ze względu na to, że wideo z tego zajścia trafiło do sieci, mężczyzna przyznał się do winy. Początkowo 44-latek został ukarany grzywną w wysokości 1384 funtów oraz pracami społecznymi w wymiarze 60 godzin tygodniowo. Na tym konsekwencje wobec fana "Orłów" się nie kończą.
Kara nałożona na kibica londyńskiego klubu nie zadowoliła jednak szefów Tottenhamu. Kilka miesięcy temu złożyli oni odwołanie do angielskiej federacji, która zmieniła decyzję. Z informacji podanej przez dziennik "The Guardian" wynika, że mężczyzna otrzymał trzyletni zakaz stadionowy.
Władze angielskiego związku piłkarskiego coraz dosadniej reagują na skandaliczne zachowania kibiców. W trakcie ostatniego meczu Luton Town z Liverpoolem niewielka grupa fanów zaczęła skandować hasła odnoszące się do tragedii na Hillsborough. Sprawą tą zajęła się już policja.
Trwający sezon Premier League jest bardzo udany dla Tottenhamu. Zespół prowadzony przez Ange Postecoglou zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą punktu do Manchesteru City.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 09 Nov 2023 · 12:31
Źródło: The Guardian

Przeczytaj również