Kiedy FC Barcelona zarejestruje nowych piłkarzy? Joan Laporta wyjaśnił sytuację klubu

Kiedy FC Barcelona zarejestruje nowych piłkarzy? Joan Laporta wyjaśnił sytuację klubu
Xinhua / PressFocus
Autor: Marcin Karbowski 05 Sie 2022 | 15:59
FC Barcelona wciąż nie zarejestrowała nowych piłkarzy. Joan Laporta jest przekonany, że klub będzie w stanie to zrobić bez aktywowania kolejnej "dźwigni" finansowej.
Barcelona od lat zmaga się z finansowymi problemami. Miały ją poprawić słynne już "dźwignie", które w istocie były wyprzedażą pewnych aktywów klubu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Katalończycy pozyskali w ten sposób miliony euro, które zostały przeznaczone na wzmocnienie drużyny. Niedawne uruchomienie trzeciej "dźwigni" miało z kolei pozwolić na zarejestrowanie nowych zawodników i tych, z którymi przedłużono kontrakty.
Hiszpańskie media poinformował jednak, że nie jest to takie pewne. Według nich między Barceloną a La Ligą istnieją pewne rozbieżności dotyczące rozliczenia przychodów klubów. Różnica to aż 150 mln euro.
Gdyby przyjąć punkt widzenia La Liga, Barcelona ciągle nie mogłaby zgłosić nowych zawodników. Laporta wierzy jednak, że nie będzie z tym żadnego problemu.
- Dobrze wykonaliśmy swoją pracę. Wierzymy, że spełniamy wszystkie wymagania. Przesłaliśmy dokumentację do La Liga. Teraz czekamy na odpowiedź - wyjaśnił Laporta.
- Mogą być pewne rozbieżności, ale rozumiemy, że nie będzie żadnych problemów. Spełniliśmy wszystkie wymagania, by zarejestrować zawodników. A jeśli nie będziemy mogli tego zrobić, to jesteśmy gotowi na zastosowanie czwartej "dźwigni" - dodał prezydent Barcelony.
- W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wykonaliśmy operacje, które przyniosły nam 860 mln euro. Rok zakończyliśmy z zyskiem, jesteśmy zdrowi, bilans jest dodatni. Kapitał własny też jest czymś pozytywnym. Wszystkie decyzje podjęliśmy odpowiedzialnie. Spełniamy wymagania. Praca, którą wykonaliśmy, pozwoli nam na posiadanie świetnego składu - podsumował Laporta.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: sport.es

Dyskusja 7