Kiepski koniec Kamila Glika w Benevento. Czerwona kartka w ostatnim meczu

Marcin Bulanda / PressFocus
Kamil Glik dostał czerwoną kartkę w meczu Benevento z Perugią (2:3). Był to ostatni występ jego drużyny na szczeblu Serie B.
Spadek Benevento był przesądzony już wcześniej. Drużyna Glika i Krzysztofa Kubicy zakończyła rozgrywki na ostatnim miejscu w tabeli. W piątek przegrała z Perugią, która ostatecznie też spadła, 2:3.
Starszy z Polaków rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie. Grał do 84. minuty, gdy został wyrzucony z boiska po kłótni z sędzią.
Benevento walczyło dzielnie. Krótko po zejściu Glika strzeliło gola na 2:2. Ostatecznie jednak przegrało po golu straconym w czwartej minucie doliczonego czasu.
Portal "TuttomercatoWEB" ocenił występ Glika na 4,5. To najniższa nota spośród wszystkich zawodników jego drużyny.
- Kończy swoją grę w Benevento wyrzuceniem z boiska za protesty. Naśmiewał się z sędziego Di Carmine w więcej niż jednej sytuacji - czytamy.
Lepszą notę, bo 5,5, otrzymał Krzysztof Kubica, który pojawił się na boisku w 63. minucie. "TuttoMercatoWeb" spuentowało, że drugi z Polaków nie błyszczał, ale chociaż w niczym nie zaszkodził swojej drużynie.
Glik żegna się z Benevento. Jego kontrakt z tym klubem obowiązuje tylko do końca czerwca.
Marcin Karbowski20 May 2023 · 08:21
Źródło: tuttomercatoweb