Klasyfikacja generalna PŚ w skokach narciarskich. Kamil Stoch obronił miejsce na podium!

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Kamil Stoch utrzymał miejsce na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za sezon 2020/21. Triumf w tej edycji już wcześniej zapewnił sobie Halvor Egner Granerud.
Norweg w całym sezonie zgromadził 1572 punkty. Drugiego w klasyfikacji cylu Markusa Eisenbichlera wyprzedził aż o 382 punkty.
Trzecie miejsce mimo słabych startów w Planicy obronił Kamil Stoch. 33-latek, który na początku roku wygrał Turniej Czterech Skoczni, w ostatnim konkursie sezonu był dopiero 20. Mimo tego nie dał się dogonić ostro finiszującemu Ryoyu Kobayashiemu. Japończyka ostatecznie wyprzedził o 36 punktów.
W czołowej dziesiątce Pucharu Świata na koniec sezonu znaleźli się jeszcze Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Zajęli - odpowiednio - siódme i ósme miejsce.
Do szerokiej czołówki w zakończonym właśnie cyklu przebił się Andrzej Stękała. 25-latek ukończył sezon na szesnastej pozycji. Wyprzedził m.in. Stefana Krafta, choć należy zaznaczyć, że Austriak startował rzadziej.
W minionym sezonie punktowało jeszcze siedmiu reprezentantów Polski. Jakub Wolny zajął 27. miejsce, Klemens Murańka - 31., Aleksander Zniszczoł - 40., Paweł Wąsek - 45., Maciej Kot - 58., Stefan Hula 74., a Tomasz Pilch - 76.