Klęska Algierii na Pucharze Narodów Afryki! Faworyt jedzie do domu, Mahrez zmarnował karnego [WIDEO]

Algieria odpadła z Pucharu Narodów Afryki! Riyad Mahrez i spółka przegrali na zakończenie fazy grupowej z Wybrzeżem Kości Słoniowej 1:3 (0:2). Sam piłkarz Manchesteru City zmarnował w drugiej połowie rzut karny.
Przed rozpoczęciem Pucharu Narodów Afryki Algieria była niepokonana przez ponad 30 spotkań. Naturalnie zatem uznawano ją za jednego z faworytów do końcowego triumfu. Nic z tego. Algierczycy pożegnali się właśnie z turniejem już na etapie fazy grupowej, przegrywając z Wybrzeżem Kości Słoniowej.
Do przerwy WKS prowadził już 2:0 po trafieniach piłkarza Milanu Francka Kessiego oraz Ibrahima Sangare. Trzeciego gola w 54. minucie dorzucił skrzydłowy Arsenalu Nicolas Pepe.
W 60. minucie Algieria dostała szansę, by złapać kontakt z rywalami, ale Riyad Mahrez zmarnował rzut karny. Gwiazdor Manchesteru City uderzył w słupek.
Algierczycy strzelili wprawdzie bramkę na 1:3, bo w 73. minucie do siatki trafił Bendebka, lecz na nic więcej nie było ich stać. W końcówce za to gola zdobył napastnik WKS Sebastien Haller, lecz po analizie anulowano to trafienie.
Algieria zakończyła zmagania grupowe na ostatnim miejscu, bez choćby jednej wygranej na koncie.
Los Algierii podzieliła reprezentacja Sierra Leone, która przegrała z Gwineą Równikową 0:1 (0:1). Gwinea Równikowa zajęła dzięki temu drugie miejsce w grupie i razem z Wybrzeżem Kości Słoniowej zameldowała się w fazie pucharowej PNA.
Tomasz Bratkowski20 Jan 2022 · 18:55