Klęska Realu w Pucharze Króla! Leganes zdobyło Santiago Bernabeu! [VIDEO]

Ververidis Vasilis / shutterstock.com
Real Madryt odpadł z Pucharu Króla! "Królewscy" w rewanżowym meczu ćwierćfinału rozgrywek sensacyjnie przegrali z Leganes 1:2.
Wydawało się, że Real na własnym boisku przypieczętuje awans do kolejnej rundy. Do rewanżu przystępował ze skromną zaliczką z pierwszego spotkania - wygrał je 1:0. W dodatku jego forma zdawała się rosnąć. W minioną niedzielę "Królewscy" rozbili Deportivo aż 7:1.
Zinedine Zidane zdecydował się jednak na istotne zmiany w składzie w porównaniu do tamtego spotkania. Przeciwko Leganes w ogóle nie zagrali Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, czy Casemiro, a Luka Modrić zameldował się na boisku dopiero w drugiej połowie. Ich zmiennicy nie sprostali zadaniu - grali bardzo słabo.
Goście odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Kapitalnym strzałem popisał się Javier Eraso.
Real wyrównał tuż po przerwie. Efektowną podcinką piłkę w siatce umieścił Karim Benzema.
Real nie potrafił jednak utrzymać korzystnego wyniku. Stracił go już osiem minut później. Gola, jak się okazało na wagę awansu Leganes do półfinału, strzelił Gabriel Pires.
Real do końca meczu posiadał inicjatywę, ale z jego ataków nic nie wynikało. Tym samym Leganes dołączyło do Sevilli i Valencii, które zagrają w półfinale. Stawkę uzupełni FC Barcelona albo Espanyol.
Źródło: własne, asinfo.