Klęska Wisły Kraków na własnym boisku! "Biała Gwiazda" przegrała z Puszczą Niepołomice [WIDEO]

Krzysztof Porebski/Pressfocus
Wisła Kraków poniosła trzecią porażkę w tym sezonie ligowym. "Biała Gwiazda" przegrała 2:3 z Puszczą Niepołomice.
Podopieczni Jerzego Brzęczka bardzo dobrze rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Już w 3. minucie do siatki trafił Angel Rodado, który oddał kapitalny strzał sprzed pola karnego.
Dla 25-letniego Hiszpana był to już trzeci mecz z rzędu ze strzelonym golem. Wcześniej napastnik zdobywał bramki w starciach zt Chrobrym Głogów oraz z rezerwami Legii Warszawa w Pucharze Polski.
Po bramce Rodado Wisła straciła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W 22. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Puszczy, którego na bramkę zamienił Łukasz Solowiej.
Gospodarze z Krakowa jeszcze nie otrząsnęli się po golu 33-latka, a Puszcza już objęła prowadzenie. Tym razem Mikołaja Biegańskiego pokonał Emile Thiakane.
Puszcza Niepołomice szukała kolejnych trafień. W 37. minucie Biegański musiał obronił uderzenie Tomasza Wojcinowicza. W doliczonym czasie pierwszej połowy bramkarza Wisły pokonał Piotr Mroziński. Po raz kolejny obrońcy "Białej Gwiazdy" nie zachowali się najlepiej przy stałym fragmencie dla Puszczy.
W drugiej połowie Wisła ruszyła do odrabiania strat. Dopiero w 85. minucie "Białej Gwieździe" udało się zdobyć bramkę kontaktową. Na listę strzelców wpisał się Vullnet Basha.
Wiśle już nie udało się doprowadzić do remisu. Zwycięstwo pozwoliło Puszczy objąć fotel lidera Fortuna 1. Ligi. Ekipa Brzęczka zajmuje drugie miejsce.
Adam Kłos02 Sep 2022 · 22:36